Opłaty
Wysokość opłat za pobyt dziecka w przedszkolu regulują następujące przepisy prawne:
- Uchwała Nr XVII/315/11 Rady Miejskiej w Łodzi z dnia 7 lipca 2011 w sprawie opłat za świadczenia przedszkoli publicznych prowadzonych przez Miasto Łódź oraz zmieniającej uchwały Nr LXVII /1446/13 Rady Miejskiej z dnia 28 sierpnia2013r. w sprawie opłat z świadczenia przedszkoli publicznych,
- Nowelizacja ustawy o systemie oświaty z dnia 13 czerwca 2013r. (Dz. U. z 2013r. poz 827) w sprawie finansowania edukacji przedszkolnej,
- Ustawa z dnia 12 marca 2004r.o pomocy społecznej ( Dz. U. z 2009 r. Nr 175, poz 1362 z póź. zm).
Opłaty za pobyt i wyżywienie dziecka w przedszkolu od dnia 1 września 2013r.
- Rodzice wnoszą comiesięczną opłatę za świadczenia Przedszkola wykraczające poza godziny realizacji bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki - stanowiącą iloczyn stawki godzinowej 1 zł oraz godzin liczby pobytu dziecka w przedszkolu w czasie wykraczającym poza realizację bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki (za drugie dziecko z rodziny uczęszczające do tego samego przedszkola, rodzice wnoszą 100 % w/w kwoty, natomiast za dzieci objęte Łódzką Kartą Dużej Rodziny, za dzieci z rodzinnych domów dziecka i dzieci z rodzin zastępczych - rodzice nie wnoszą w/w opłaty).
Przedszkole zapewnia bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę w godz. 8.00 – 13.00. - Wysokość stawki żywieniowej wynosi: 3 posiłki (śniadanie, obiad, podwieczorek) – 6,00 zł
- W przypadku nieobecności Dziecka w Przedszkolu, Rodzicom przysługuje zwrot za wyżywienie, za każdy dzień nieobecności Dziecka w placówce. Opłata w kolejnym miesiącu ulega pomniejszeniu o kwotę odpisu.
- Opłaty za pobyt dziecka w przedszkolu pobierane są z góry do 10 dnia każdego miesiąca.
- Za nieterminowe uiszczanie opłat za pobyt dziecka w przedszkolu naliczane są ustawowe odsetki karne.
- Rodziny będące w trudnej sytuacji materialnej mogą występować do MOPS-u, po uprzednnim pobraniu z przedszkola zaświadczenia o rodzaju i kosztach wyżywienia dziecka w przedszkolu, w celu otrzymania dotacji z MOPS-u na wyżywienie dziecka.
- Rodzice korzystający ze świadczeń pieniężnych pomocy społecznej przewidzianych w art. 7 i 8 ustawy o pomocy społecznej lub otrzymujący pomoc MOPS w opłatach za wyżywienie dziecka, mogą złożyć do dyrektora przedszkola wniosek o zastosowanie obniżonej odpłatności za świadczenia przedszkola wykraczające poza czas realizacji bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki wraz z oświadczeniem o wysokości miesięcznego dochodu netto na jednego członka.
Tryb stosowania obniżonej odpłatności określa „Regulamin przyznawania obniżonej odpłatności za świadczenia udzielane przez Przedszkole Miejskie Nr 138 w Łodzi.”
Wszystkie wersje tej strony:
W celu uzyskania dostępu do wersji archiwalnej strony skontaktuj się z redaktorem.
- 10-11-2011 - Edycja treści
- 14-07-2011 - Utworzenie treści
Statystyka odsłon tej strony:
Łączna liczba odsłon wszystkich wersji tej strony: 687